Politinės technologijos

Interesų technologijos

Skandalų technologijos

Reklaminės technologijos

Gandai ir intrigos

Informaciniai karai

Žvilgsnis į žiniasklaidą

Žurnalistų ir leidėjų teismai

Žiniasklaidos sukelti skandalai


Žurnalistika ir žurnalistai


1. STT vadovas: tyrimas dėl VSD medžiagos paviešinimo vyksta sėkmingai
Šarūnas Černiauskas, Portalas "Delfi"", 2013 12 18
Specialiųjų tyrimų tarnyba (STT) tęsia veiksmus dėl galimo valstybės paslapties paviešinimo. Tiesa, daugiau detalių STT neatskleidžia.
2. A. Paulauskas: prezidentės patarėjai pareikšti įtarimai
Šarūnas Černiauskas, Portalas "Delfi"", 2013 12 11
Seimo Nacionalinio saugumo ir gynybos komiteto (NSGK) pirmininkas, Darbo partijos kandidatas į prezidento postą Artūras Paulauskas pareiškė, jog prezidentės vyriausioji patarėja Daiva Ulbinaitė oficialiai tapo įtariamąja Valstybės saugumo departamento (VSD) medžiagos galimo nutekinimo tyrime.
3. Dar vienas žiniasklaidos puolimas. Iš anksto išvadinami melagiais
Olava Strikulienė, Dienraštis "Respublika", 2013 12 11
Žurnalistų etikos inspektorė Zita Zamžickienė parengė įstatymo projektą, kuriame žurnalistus siūloma laikyti apsimelavusiais, kol jie neįrodo, kad nemelavo.
4. Patikrino VSD medžiagos nutekinimą tiriančio prokuroro darbą
Portalas alfa.lt", 2013 12 10
Esminių pažeidimų organizuojant ir atliekant ikiteisminį tyrimą dėl piktnaudžiavimo ir valstybės paslaptį sudarančios informacijos apie galimas Rusijos informacines prieš Lietuvos vadovus atskleidimo nenustatyta. Tokios atlikto patikrinimo išvados antradienį pateiktos generaliniam prokurorui Dariui Valiui.
5. Švedijai - žurnalistų įtarimai dėl Baltijos šalių šnipinėjimo
Portalas "Delfi"", 2013 12 08
Švedijos Gynybos ministerijai atsakinga nacionalinė gynybos agentūra (FRA) šnipinėja Baltijos regioną, įmones, susijusias su Rusijos energetikos sektoriumi, praneša televizijos programa „Uppdrag Granskning“, rašoma svt.se.
6. Keisti tyrimo vingiai
Tadas Ignatavičius, Dienraštis "Lietuvos rytas", 2013 12 05
Ar paslaptis nutekinusiems pareigūnams siūlyti skirti baudą, ar skandalingai pradėtą tyrimą bandyti iš viso numarinti? Šį rebusą sprendžiantys prokurorai pastaruoju metu visiškai užsičiaupė.
7. Rajoninių laikraščių užkulisiai: kodėl kai kurie leidiniai vadinami mirties nuosprendžiu žiniasklaidai?
Mindaugas Jackevičius, Portalas "Delfi"", 2013 12 05
Per Lietuvą vilnijant savivaldybių kovoms su vietos žiniasklaida, žurnalistų etikos inspektorė Zita Zamžickienė užsimena apie kitą lazdos galą. Pasak jos, vietos žiniasklaida, pripratusi gyventi iš savivaldybės dotacijų ir staiga jų netekusi, elgiasi šiek tiek neadekvačiai.
8. Žurnalistams nutekinta informacija – nebe valstybės paslaptis
Portalas "Delfi"", 2013 12 04
Skambiai prasidėjęs slaptos informacijos atskleidimo skandalas, kai ieškodama kaltininkų teisėsauga be skrupulų purtė ir žurnalistus, ir valstybės tarnautojus, ima bliūkšti.
9. D. Radzevičius apie teismo sprendimą: super
Eglė Samoškaitė; DELFI, 2013 12 03
Vilniaus apygardos teismas antradienį panaikino įpareigojimą naujienų agentūros BNS redaktorei atskleisti informacijos šaltinį ir neteisėtomis pripažino jos namuose, garaže, automobilyje atliktas kratas.
10. Prezidentūroje - išskirtinis D. Ulbinaitės pareiškimas
Šarūnas Černiauskas, Portalas "Delfi"", 2013 11 21
Prezidentės Dalios Grybauskaitės vyriausioji patarėja Daiva Ulbinaitė prabilo apie triukšmą, kuris kyla aplink Prezidentūrą. Pasak jos, vyksta dėsninga kampanija prieš D. Grybauskaitę.
11. Jau ėmė svilti svarbūs padai
Vytautas Bruveris, Dienraštis "Lietuvos rytas", 2013 11 21
Ar teisėsaugos prispausta prezidentės patarėja Daiva Ulbinaitė iš tiesų tyrėjams aiškino, kad informaciją apie slaptą saugumo pažymą nutekino su pačios Dalios Grybauskaitės žinia ir palaiminimu, nes ten iš tiesų nebuvo nieko slapto? Skandalas dėl slaptos informacijos atskleidimo įgavo naują pagreitį, kai pamažu ėmė tvirtintis pagrindinė versija, jog tai savireklamos tikslais padarė būtent Prezidentūra.
12. Po STT kratų išlindo, ką valdžia išdarinėja su žurnalistais
Portalas "Delfi"", 2013 11 20
Lietuvos žurnalistų sąjunga (LŽS) ir Nacionalinė rajonų ir miestų laikraščių leidėjų asociacija teigia sulaukiančios vis daugiau žurnalistų nusiskundimų dėl to, kad valdžios institucijos trukdo jiems rinkti informaciją.
13. J. Eivaitė: STT pareigūnų priemonės buvo labai žiaurios
Portalas "Delfi"", 2013 11 20
Seimo Nacionalinio saugumo ir gynybos komitetas (NSGK) bei Kriminalinės žvalgybos parlamentinės kontrolės komisija imsis išvadų dėl slaptos informacijos paviešinimo tyrimo aplinkybių.
14. Profsąjungos: situacija kelia grėsmę nepriklausomai žurnalistikai
Portalas "Delfi"", 2013 11 19
Lietuvos profesinių sąjungų konfederacija ragina Seimą ir kitas atsakingas institucijas skubiai reaguoti ir taisyti įstatymus, kuriais sukurtas netinkamas reguliavimas bei taikymas, kelia realias grėsmes profesionaliai ir nepriklausomai žurnalistikai bei žiniasklaidai Lietuvoje.
15. Verslo žurnalistai ragina griežčiau ginti teisę išsaugoti informacijos šaltinį
Portalas "Delfi"", 2013 11 19
Lietuvos verslo žurnalistų klubas yra susirūpinęs dėl prokurorų teikimu priimtų teismų sprendimų, kuriais žurnalistai buvo įpareigoti atskleisti informacijos šaltinį, o jų namuose atliktos kratos.
16. Šaltinių apsauga lemia teisę žinoti
Rūta Grigolytė, Dienraštis "Lietuvos žinios"", 2013 11 18
Kratos BNS žurnalistės namuose gali būti palygintos su nesena istorija dėl Bendrojo pagalbos centro veiklos - specialistų kadaise pateiktos rekomendacijos nebuvo prisimintos, kol neatsitiko bėda. Teisininkai jau seniai yra išanalizavę, kokių spragų esama įstatymuose, turinčiuose garantuoti žurnalistų profesinį saugumą ir informacijos šaltinio apsaugą. Tik niekas iki šiol neskyrė reikiamo dėmesio jų tyrimams.
17. Ėmė mosuoti cenzūros vėzdu
Gintaras Šiuparys, Portalas lrytas.lt, 2013 11 18
Sukurptomis taisyklėmis, leidžiančiomis nedirbti per karščius, išgarsėję Raseinių rajono politikai užsimojo pričiupti žiniasklaidą ir nutildyti kritikus. Iš pradžių Raseinių valdžia pranešė vienašališkai nutraukianti sutartį su vietos laikraščiu.
18. Nieko džiaugsmingo: kokią Lietuvą parodo Švedijos žiniasklaida
Mindaugas Jackevičius, Portalas "Delfi"", 2013 11 17
Lietuva – atsilikusi šalis, neišmokusi tolerancijos, demokratijos ir pagarbos žmogaus teisėms pamokos iš skaudžios Europos karų ir genocido istorijos. Tokios nuostatos apie Lietuvą vyrauja Švedijos žiniasklaidoje, kuri apie mūsų šalį daugiausia rašo kaip apie homofobišką valstybę.
19. Žurnalistų sąjunga atsisako bendradarbiauti su STT
Reda Gilytė, Portalas lrt.lt", 2013 11 16
Lietuvos žurnalistų sąjungos taryba neeliniame posėdyje aptarė padėtį, susiklosčiusią po teisėsaugos veiksmų prieš žurnalistus. Paaiškėjo, kad žurnalistų teisės gali būti pažeidžiamos ir kituose šalies rajonuose, pavyzdžiui, ribojant savivaldybėms informacijos pateikimą – žurnalistai skundžiasi, kad aktualią informaciją gauna tik po kelių dienų.
20. Prokuratūra: nustatyta, kas žurnalistams perdavė VSD informaciją
Portalas "Delfi"", 2013 11 14
Po triukšmingo ir skandalingomis priemonėmis prieš žurnalistus pagarsėjusio tyrimo Generalinė prokuratūra pranešė nustačiusi, kaip Valstybės saugumo departamento (VSD) informacija pateko į žiniasklaidą.
Iš viso: 43
Straipsniai: [1-20] [21-40] [41-43]

Tinklapio adresai: mediabv.eu
mediabv.lt | mediaclub.lt | ivaizdis.lt |
Į pagrindinį A.Lukašenka: dėl švedų „pliušinių meškiukų“ akcijos Lietuvai „maža nepasirodys“ Lenkijos URM leidinys „lietuvių okupacija“ Vilniaus krašte Laukiame papildymų su politikų citatomis ir anekdotais Pastebėjus netikslumus, siųskite pataisymus ar informacijąA.Lukašenka: dėl švedų „pliušinių meškiukų“ akcijos Lietuvai „maža nepasirodys“ Lenkijos URM leidinys „lietuvių okupacija“ Vilniaus krašte Laukiame papildymų su politikų citatomis ir anekdotais Pastebėjus netikslumus, siųskite pataisymus ar informacijąA.Lukašenka: dėl švedų „pliušinių meškiukų“ akcijos Lietuvai „maža nepasirodys“ Lenkijos URM leidinys „lietuvių okupacija“ Vilniaus krašte Laukiame papildymų su politikų citatomis ir anekdotais Pastebėjus netikslumus, siųskite pataisymus ar informacijąA.Lukašenka: dėl švedų „pliušinių meškiukų“ akcijos Lietuvai „maža nepasirodys“ Lenkijos URM leidinys „lietuvių okupacija“ Vilniaus krašte Laukiame papildymų su politikų citatomis ir anekdotais Pastebėjus netikslumus, siųskite pataisymus ar informacijąA.Lukašenka: dėl švedų „pliušinių meškiukų“ akcijos Lietuvai „maža nepasirodys“ Lenkijos URM leidinys „lietuvių okupacija“ Vilniaus krašte Laukiame papildymų su politikų citatomis ir anekdotais Pastebėjus netikslumus, siųskite pataisymus ar informacijąA.Lukašenka: dėl švedų „pliušinių meškiukų“ akcijos Lietuvai „maža nepasirodys“ Lenkijos URM leidinys „lietuvių okupacija“ Vilniaus krašte Laukiame papildymų su politikų citatomis ir anekdotais Pastebėjus netikslumus, siųskite pataisymus ar informaciją
© Baltijos media centras transportas | transporter | keliai ir tiltai | meridian | eLibrary.lt | fondas