Politinės technologijos

Interesų technologijos

Skandalų technologijos

Reklaminės technologijos

Gandai ir intrigos

Informaciniai karai

Žvilgsnis į žiniasklaidą

Žurnalistų ir leidėjų teismai

Žiniasklaidos sukelti skandalai


Mahometo karikatūrų skandalas lietuvių k.


1. Jordanija teismas teisia antiislamiškų karikatūrų autorių
Portalas "Delfi"", 2008 06 05
Jordanijos prokurorai žada kreiptis į Interpolą ir paskelbti tarptautinę karikatūristo iš Danijos paiešką jeigu jis pats neatvyks į teismo posėdį Amane, praneša lenta.ru.
2. Kuveite galėtume užimti danų vietą
Portalas "Delfi"", 2008 04 04
Lietuvos verslininkų delegacija Kuveite buvo sutikta tiesiu klausimu: ar norite užimti boikotuojamų daniškų prekių vietą? Verslo misijos dalyviai sako, jog perspektyva svaiginanti, bet dėl to reikėtų peržengti ambicijas ir kooperuotis.
3. O. bin Ladenas grasina ES šalims dėl Mahometo karikatūrų
Portalas "Delfi"", 2008 03 20
Naujame balso pranešime, kurį tariamai įrašė teroristų organizacijos lyderis Osama bin Ladenas, grasinama Europos Sąjungos (ES) šalims dėl karikatūrų, žeidžiančių musulmonus, spausdinimo, pranešė BBC. Garso įraše teigiama, kad karikatūros, pastaruoju metu perspausdintos visuose didžiuosiuose Danijos laikraščiuose, yra kryžiaus žygių, prie kurių prisideda ir popiežius Benediktas XVI, dalis.
4. Mahometo karikatūros tapo rimtu galvosūkiu Vakarams
Portalas "Delfi"", 2008 03 04
Tarptautinis žurnalistų centras ragina pasaulio žiniasklaidos atstovus permąstyti žodžio laisvės ribas, kai kalbama apie religinių simbolių paviešinimą. Paskata permąstyti žodžio laisvės ribas tapo vasario mėnesį pakartotinai išspausdintos pranašo Mahometo karikatūros, kurias pirmą kartą 2006-aisiais publikavo Danijos dienraštis "Jyllands-Posten".
5. Dėl Mahometo karikatūrų Sudanas boikotuoja danų prekes
Portalas "Delfi"", 2008 02 26
Susierzinęs dėl pakartotinio pranašo Mahometo karikatūrų spausdinimo Danijos laikraščiuose Sudanas paskelbė daniškų prekių importo draudimą, antradienį pranešė valstybinė žinių agentūra SUNA.
6. Baltarusijoje sušvelnintas nuosprendis žurnalistui, nuteistam už Mahometo karikatūras
Portalas "Delfi"", 2008 02 22
Baltarusijoje bus paleistas į laisvę buvęs laikraščio „Zgoda“ redaktoriaus pavaduotojas Aleksandras Sdvižkovas. Šalies Aukščiausiasis teismas penktadienį išnagrinėjo jo kasacinį skundą ir nutarė pakeisti anksčiau jam paskelbtą 3 metų laisvės atėmimo bausmę į 3 mėnesius administracinio suėmimo.
7. Danijoje sulaikyta 50 žmonių, kaltinamų riaušių organizavimu
Portalas "Delfi"", 2008 02 17
Danijos sostinėje sekmadienį neramumai, kuriuos inicijavo jaunuolių grupės iš imigrantų apgyventų kvartalų, tęsiasi. Jaunuoliai, daugiausia musulmonai, padeginėja automobilius ir šiukšlių konteinerius, apmėto policininkus akmenimis ir buteliais. Į tai atsakydama policija panaudoja gumines lazdas ir ašarines dujas.
8. Danijos parlamentarai atsisakė vykti į Teheraną
Portalas "Delfi"", 2008 02 17
Danijos parlamento nariai atšaukė vizitą į Iraną po to, kai Teheranas pareikalavo atsiprašymų už pakartotiną skandalingos pranašo Mahometo karikatūros publikavimą danų laikraščiuose, pranešė BBC News.
9. Danijoje jau šeštą naktį tęsiasi neramumai
Portalas lrt.lt", 2008 02 16
Riaušininkų grupuotės šiaurinėje Kopenhagos dalyje padegė automobilius ir šiukšlių konteinerius. Riaušės Danijos sostinėje trunka jau šeštą naktį ir iš sostinės išplito į kitus šalies miestus, šeštadienį pranešė policija.
10. Danijos laikraščiai vėl išspausdino Mahometo karikatūras
Portalas "Delfi"", 2008 02 13
Svarbiausi Danijos laikraščiai trečiadienį vėl išspausdino prieštaringai vertinamą pranašo Mahometo karikatūrą su bomba turbane. Taip jie reagavo į atskleistus planus nužudyti karikatūristą Kurtą Westergaardą.
11. Švedijoje taip pat planuota nužudyti karikatūristą
Portalas "Delfi"", 2008 02 13
Švedijos saugumo policija (SAPO) gavo informacijos, kad gali būti pasikėsinta į pranašo Mahometo karikatūrą nupiešusio švedų dailininko gyvybę. Tai trečiadienį pranešė Švedijos žiniasklaida. Antradienį Danijos policija informavo, kad suimti trys asmenys, planavę nužudyti vieną iš 12 karikatūrininkų, kurių piešiniai sukėlė didžiulį pasipiktinimą islamo pasaulyje 2006 metais.
12. Musulmonai nori pašalinti Mahometą iš „Wikipedios“
Portalas "Delfi"", 2008 02 06
Daugiau kaip 90 tūkstančių musulmonų pasirašė peticiją, kuria reikalaujama pašalinti iš „Wikipedios“ pranašo Mahometo atvaizdus, praneša heise.de. „Wikipedia“ atsisako tai padaryti. Nesutarimų objektas yra XV a. miniatiūra, kurioje pavaizduotas pranašo Mahometo veidas. Peticijoje rašoma: „Islamas neleidžia vaizduoti pranašo Mahometo.“
13. Danijos biblioteka įsigis pranašo Mahometo karikatūras
Portalas "Delfi"", 2008 01 30
Danijos nacionalinė biblioteka rizikuoja sukelti tarptautinę politinę audrą, priglausdama karikatūrinius, pranašą Mahometą vaizduojančius piešinius, kurie prieš dvejus metus sukrėtė islamo pasaulį, praneša „The Guardian“.

Tinklapio adresai: mediabv.eu
mediabv.lt | mediaclub.lt | ivaizdis.lt |
Į pagrindinį A.Lukašenka: dėl švedų „pliušinių meškiukų“ akcijos Lietuvai „maža nepasirodys“ Lenkijos URM leidinys „lietuvių okupacija“ Vilniaus krašte Laukiame papildymų su politikų citatomis ir anekdotais Pastebėjus netikslumus, siųskite pataisymus ar informacijąA.Lukašenka: dėl švedų „pliušinių meškiukų“ akcijos Lietuvai „maža nepasirodys“ Lenkijos URM leidinys „lietuvių okupacija“ Vilniaus krašte Laukiame papildymų su politikų citatomis ir anekdotais Pastebėjus netikslumus, siųskite pataisymus ar informacijąA.Lukašenka: dėl švedų „pliušinių meškiukų“ akcijos Lietuvai „maža nepasirodys“ Lenkijos URM leidinys „lietuvių okupacija“ Vilniaus krašte Laukiame papildymų su politikų citatomis ir anekdotais Pastebėjus netikslumus, siųskite pataisymus ar informacijąA.Lukašenka: dėl švedų „pliušinių meškiukų“ akcijos Lietuvai „maža nepasirodys“ Lenkijos URM leidinys „lietuvių okupacija“ Vilniaus krašte Laukiame papildymų su politikų citatomis ir anekdotais Pastebėjus netikslumus, siųskite pataisymus ar informacijąA.Lukašenka: dėl švedų „pliušinių meškiukų“ akcijos Lietuvai „maža nepasirodys“ Lenkijos URM leidinys „lietuvių okupacija“ Vilniaus krašte Laukiame papildymų su politikų citatomis ir anekdotais Pastebėjus netikslumus, siųskite pataisymus ar informacijąA.Lukašenka: dėl švedų „pliušinių meškiukų“ akcijos Lietuvai „maža nepasirodys“ Lenkijos URM leidinys „lietuvių okupacija“ Vilniaus krašte Laukiame papildymų su politikų citatomis ir anekdotais Pastebėjus netikslumus, siųskite pataisymus ar informaciją
© Baltijos media centras transportas | transporter | keliai ir tiltai | meridian | eLibrary.lt | fondas