Politinės technologijos

Interesų technologijos

Skandalų technologijos

Reklaminės technologijos

Gandai ir intrigos

Informaciniai karai

Žvilgsnis į žiniasklaidą

Žurnalistų ir leidėjų teismai

Žiniasklaidos sukelti skandalai


Liaudies simbolių panaudojimas


1. Teismo sprendimas privertė aiktelėti: jėzusmarija!
Mindaugas Jackevičius, Portalas "Delfi"", 2014 05 02
Teismo sprendimas, kuriuo dizainerio Roberto Kalinkino reklama su Jėzų primenančiu džinsuotu vyru ir į Mariją panašia moterimi pripažinta pažeidžiančia visuomenės moralės principus, sulaukė aštrios specialistų ir visuomenės veikėjų reakcijos. Jie primena, kad šiuolaikinėje visuomenėje egzistuoja nuomonių įvairovė, simbolių interpretacijos yra leidžiamos bei abejoja, ar vaizduojant Jėzų su džinsais buvo pažeisti visuomenės moralės principai.
2. Dėl tauragiškio pirkinio iš Kinijos sujudo ir Prezidentūra
Margarita Pūdžiuvienė, Portalas "Delfi"", 2014 01 17
Prieš keletą savaičių savo planšetiniam kompiuteriui rankinę įsigijęs Andrius ją išpakavęs nustėro – kinų gamybos rankinės logotipe, iškėlęs kalaviją, puikavosi Lietuvos Respublikos herbo simbolis Vytis.
3. „Balvonų" laukia Grūto parkas
Povilas Sabaliauskas, Vilniaus diena, 2013 12 12
Kai ukrainiečiai Kijeve verčia Lenino paminklus, Lietuvoje vėl atsinaujina diskusijos dėl Žaliojo tilto skulptūrų likimo. Tikra rakštimi miesto savivaldybei tapusius „balvonus" siūlosi priglausti Grūto parkas.
4. Pianistą viceministrą suklupdė politinė klausa
Dienraštis "Lietuvos rytas", 2013 12 12
Seimo nariai ir visuomeninių organizacijų atstovai pasipiktino kultūros viceministro pianisto Dariaus Mažinto raštu, kuriame jis Žaliojo tilto skulptūras pavadino paminklu Lietuvos nepriklausomybei.
5. Žaliasis tiltas nebepiktintų po mainų su Grūto parku?
Dalia Gudavičiūtė, Dienraštis "Lietuvos rytas", 2013 12 10
Kol lietuviai neapsisprendžia, ką daryti su stalininėmis skulptūromis ant Žaliojo tilto Vilniuje, ukrainiečiai ką tik atsikratė vieno praeities stabo – nuvertė Lenino paminklą.
6. Kovoje dėl pirkėjo gamintojai pasitelkia ir nostalgiją A.Smetonos laikų Lietuvai
Rasa Lukaitytė, Portalas "Delfi"", 2010 08 28
Tarpukario Lietuvos laikotarpį, dar vadinamą smetonišku, vis labiau mėgsta maisto produktų gamintojai. Anksčiau kone varžęsi, kas turės „tarybinių“ prekių, dabar verslininkai siūlo „smetoniškų“ pieno, mėsos, duonos gaminių, gaiviųjų gėrimų, cukraus.
7. R.Šimašius: kaip po EŽTT sprendimo dėl Nukryžiuotojo elgtis su Rūpintojėliu?
Eglė Digrytė, Portalas "Delfi"", 2010 02 27
Ar Strasbūro teismo sprendimas dėl Nukryžiuotojo demonstravimo mokyklose privalomas Lietuvai? Ar jį galima pritaikyti lietuviškam Rūpintojėliui, vaizduojančiam tą patį Kristų, tik ne ant kryžiaus?
8. Sovietinių herbų ant tilto Kaune nebeliks
Paulius Garkauskas, Portalas "Delfi"", 2008 12 03
Kauno miesto savivaldybės tarybos kolegija trečiadienį pritarė, kad jau artimiausiu metu sovietinės atributikos ant Vytauto Didžiojo (buvusio Aleksoto) tilto nebeliks.
9. Už lietuviškus simbolius SMS - dvigubai brangiau
Portalas "Delfi"", 2008 02 19
Ryšių reguliavimo tarnyba įspėja vartotojus, kad SMS žinutės, parašytos naudojant lietuviškus rašmenis, kainuoja dvigubai brangiau, praneša LTV „Panorama“. Kalbos sergėtojai baiminasi, kad tai taps dar viena paskata žmonėms nusisukti nuo valstybinės kalbos.
10. „Jėzaus“ kosmetika šokiravo krikščionis
Portalas lrt.lt", 2008 02 13
Didžiausia šalies mažmeninės prekybos bendrovė Singapūre pašalino iš rinkos kosmetikos liniją, kurią puošė Jėzaus paveikslėliai. Linija, pavadinta „Jėzui atrodyk gerai“, pašalinta po to, kai dėl jos ėmė skųstis Romos katalikai.
11. Seimo Jono Pauliaus II auloje - prekyba akinių rėmeliais
Jūratė Damulytė, Portalas "Delfi"", 2008 02 05
Seimo Jono Pauliaus II – opjo aulojes, skirtoje susikaupimui ir maldai, antradienį vyko neįprasta akcija – bendrovė „Akivaizda“ tikrino Seimo kanceliarijos darbuotojų ir parlamentarų regą ir čia pat prekiavo akinių rėmeliais. Minėtos bendrovės vadovė Marija Budienė DELFI teigė su Seimo kanceliarija sudariusi sutartį ir akinių rėmeliais prekiaujanti legaliai.
12. Sukilę tikintieji išvijo menininką iš festivalio
Portalas "Delfi", 2006 09 05
Kūrybinė laisvė ar panieka vertybėms? Dešimtys, o gal šimtai vilniečių ir miesto svečių į albumus įsegs nuotrauką, kurioje jie pozuoja stilizuotame Aušros Vartų Madonos paveiksle.
13. Degtinę reklamavęs „kunigas“ bendrovei „Stumbras“ kainuos 1000 litų
Ieva Urbonaitė, Portalas "Delfi", 2006 02 02
Tūkstančiu litų bauda už degtinės reklamoje naudotą kunigo įvaizdį nubaustos bendrovės „Stumbras“ vadovai dar nenutarė, ar skųs tokį Nacionalinės vartotojų teisių apsaugos tarybos sprendimą.
14. S.Tamkevičius: kunigo įvaizdžio naudojimas degtinės reklamai – nepateisinamas
Ieva Urbonaitė, Portalas "Delfi", 2006 02 02
Vyskupų konferencijos pirmininkui arkivyskupui Sigitui Tamkevičiui vėl tenka kautis su alkoholio gamintojais, kurie reklamuodami svaigalus naudojasi Bažnyčios populiarumu.
15. Prieštaringa alaus reklama bus nutraukta
Naujienų agentūra „ELTA“, 2006 01 27
Nacionalinės vartotojų teisių apsaugos tarybos iniciatyva šiandien įvyko diskusija, skirta aptarti prieštaringai visuomenėje vertinamą AB "Kalnapilio-Tauro grupė" alaus reklamą, kurioje alų reklamuoja Rūpintojėlis.
16. Žinomas žurnalistas užstojo rūpintojėlį
Dienraštis "Lietuvos žinios", 2006 01 24
Romas Sakadolskis ragina boikotuoti "Kalnapilio" alų, kurio reklamai naudojami religiniai simboliai

Tinklapio adresai: mediabv.eu
mediabv.lt | mediaclub.lt | ivaizdis.lt |
Į pagrindinį A.Lukašenka: dėl švedų „pliušinių meškiukų“ akcijos Lietuvai „maža nepasirodys“ Lenkijos URM leidinys „lietuvių okupacija“ Vilniaus krašte Laukiame papildymų su politikų citatomis ir anekdotais Pastebėjus netikslumus, siųskite pataisymus ar informacijąA.Lukašenka: dėl švedų „pliušinių meškiukų“ akcijos Lietuvai „maža nepasirodys“ Lenkijos URM leidinys „lietuvių okupacija“ Vilniaus krašte Laukiame papildymų su politikų citatomis ir anekdotais Pastebėjus netikslumus, siųskite pataisymus ar informacijąA.Lukašenka: dėl švedų „pliušinių meškiukų“ akcijos Lietuvai „maža nepasirodys“ Lenkijos URM leidinys „lietuvių okupacija“ Vilniaus krašte Laukiame papildymų su politikų citatomis ir anekdotais Pastebėjus netikslumus, siųskite pataisymus ar informacijąA.Lukašenka: dėl švedų „pliušinių meškiukų“ akcijos Lietuvai „maža nepasirodys“ Lenkijos URM leidinys „lietuvių okupacija“ Vilniaus krašte Laukiame papildymų su politikų citatomis ir anekdotais Pastebėjus netikslumus, siųskite pataisymus ar informacijąA.Lukašenka: dėl švedų „pliušinių meškiukų“ akcijos Lietuvai „maža nepasirodys“ Lenkijos URM leidinys „lietuvių okupacija“ Vilniaus krašte Laukiame papildymų su politikų citatomis ir anekdotais Pastebėjus netikslumus, siųskite pataisymus ar informacijąA.Lukašenka: dėl švedų „pliušinių meškiukų“ akcijos Lietuvai „maža nepasirodys“ Lenkijos URM leidinys „lietuvių okupacija“ Vilniaus krašte Laukiame papildymų su politikų citatomis ir anekdotais Pastebėjus netikslumus, siųskite pataisymus ar informaciją
© Baltijos media centras transportas | transporter | keliai ir tiltai | meridian | eLibrary.lt | fondas