Politinės technologijos

Interesų technologijos

Skandalų technologijos

Reklaminės technologijos

Gandai ir intrigos

Informaciniai karai

Žvilgsnis į žiniasklaidą

Žurnalistų ir leidėjų teismai

Žiniasklaidos sukelti skandalai


Žiniasklaidos magnatų interesai


1. UAB „Media bitės“ įsigijo „Žurnalų leidybos grupės“ verslą, darbą pradeda nauja vadovų komanda
15min.lt, 2017 09 29
UAB „Media bitės“ ir UAB „Žurnalų leidybos grupė“ (ŽLG) baigė sandorį dėl ŽLG priklausančio žiniasklaidos verslo įsigijimo. Nuo spalio 2 dienos darbą pradeda nauja įmonės vadovų komanda, rašoma spaudai išplatintame pranešime.
2. Portalo „Alfa.lt“ pardavimo sandoris – finišo tiesiojoje
Mindaugas Samkus, Delfi.lt, 2017 09 26
Koncerno „MG Baltic“ įmonės „Alfa Media“ valdomą naujienų portalą alfa.lt ketina įsigyti Žurnalistinių tyrimų cento vadovas Nerius Gasparavičius. Pasak jo, sandorį numatoma baigti spalio pradžioje.
3. T. Balžekas perka „Žurnalų leidybos grupės“ pagrindinį verslą
Diena media, 2017 09 14
Buvęs naujienų portalo 15min.lt ir naujienų agentūros BNS vadovas Tomas Balžekas per savo valdomą įmonę „Media bitės“ perka pagrindinį „Žurnalų leidybos grupės“ (ŽLG) verslą - žurnalų leidybą ir internetinių portalų administravimą.
4. „Žmones“ valdančią žiniasklaidos grupę perka T.Balžeko „Media bitės“
15min.lt, 2017 09 14
„Žmones“, „Ji“, „Laima“ ir kitus prekės ženklus valdanti bendrovė „Žurnalų leidybos grupė“ (ŽLG) turi naują savininką. Grupę perka „Media bitės“, kurios pagrindinis akcininkas yra buvęs BNS ir 15min vadovas Tomas Balžekas. Sandorio suma nėra atskleidžiama.
5. „Delfi“ savininkė „Ekspress Grupp“ perka likusias „Adnet media“ akcijas
Delfi.lt, 2017 08 21
Populiariausią Lietuvos naujienų portalą delfi.lt valdanti Estijos žiniasklaidos grupė „Ekspress Grupp“, kuriai priklauso 49 proc. Lietuvos reklamos paslaugų internete bendrovės „Adnet media“ akcijų, ketina nupirkti likusias akcijas pasinaudodama galimybe, kurią numato 2013 metais pasiektas susitarimas.
6. Naujienų agentūros ELTA direktore tapo Gitana Markovičienė
Delfi.lt, 2017 08 04
Nacionalinės naujienų agentūros ELTA kontrolinį akcijų paketą iš leidėjo Vito Tomkaus įsigyjanti verslininkė Gitana Markovičienė tapo agentūros direktore. Iki šiol šias pareigas ėjo Romas Bubnelis. Pasak G. Markovičienės, šiuo sprendimu siekiama užtikrinti efektyvų bendrovės valdymą įgyvendinant ambicingus agentūros plėtros planus. Išsamiau apie ilgalaikę nacionalinės naujienų agentūros viziją bus informuota užbaigus akcijų įsigijimo sandorį.
7. Naujienų agentūrą „Elta” perka buvusi Darbo partijos atstovė
Jūratė Žuolytė, Mindaugas Samkus, Delfi.lt, 2017 07 28
Naujienų agentūrą „Elta“ perka verslininkė, iš Darbo partijos prieš kelias savaitei pasitraukusi Gitana Markovičienė. Sandėris šiuo metu dar vyksta, jam pasibaigus G. Markovičienei pereis kontrolinis įmonės akcijų paketas.
8. Trys Europos naujienų agentūros vienijasi ES duomenų projektui
Delfi.lt, 2017 07 04
Trys Europos naujienų agentūros, įskaitant Prancūzijos „Agence France-Presse“ (AFP), vienijasi naujam projektui, pagal kurį bus sukurta nauja svetainė, kuri bus pavadinta Europos duomenų naujienų centru (angl. European Data News Hub, arba EDNH) ir kurioje bus siūlomas nemokamas žiniasklaidos turinys apie Europos Sąjungą (ES).
9. M. Prokorovas pardavė žiniasklaidos grupę RBK
Delfi.lt, 2017 06 17
Michailo Prokorovo valdoma „Oneksim“ grupė pardavė žiniasklaidos grupę RBK. Apie tai pranešė televizija „Dožd“, remdamasi trimis šaltiniais, artimais žiniasklaidos grupės vadovybei, ir šaltiniu, artimu sandoriui.
10. „MG Baltic Media“ pelnas pernai smuko 22 proc. iki 2,5 mln. eurų
Delfi.lt, 2017 06 12
Verslininko Dariaus Mockaus netiesiogiai valdoma žiniasklaidos ir telekomunikacijos įmones vienijanti grupė „MG Baltic Media“ praėjusiais metais gavo 65,858 mln. eurų konsoliduotų pajamų - 2,8 proc. mažiau nei 2015 metais, kai gauta jų 67,032 mln. eurų.
11. Skelbiama, kad Švedijos koncernas pardavė TV3
Delfi.lt, 2017 02 15
Švedijos žiniasklaidos koncernas „Modern Times Group“ (MTG) parduoda verslą Baltijos šalyse.
12. „15min“ savininkė Estijoje jungia verslus, atleidžia dalį vadovų
Delfi.lt, 2017 02 10
Žiniasklaidos priemones valdanti „Eesti Meedia“ jungia visas žiniasklaidos priemones Estijoje ir atleidžia dalį įmonių vadovų.
13. Konkurencijos tarybos vadovas apie „15min“ savininkų veiksmus: tai – painus sandoris
Delfi.lt, 2017 01 08
Konkurencijos taryba įtaria, kad skelbimų rinka Lietuvoje galėjo būti monopolizuota Estijos verslo grupės. Nekilnojamojo turto agentūros sako, kad po įtartinų sandorių, kai skelbimų rinka galėjo būti sukoncentruota kone vienose rankose, smarkiai šoktelėjo skelbimų kainos.
14. VSD susirūpinimą kelia ketinimas parduoti TV3 televizijų grupę
Delfi.lt, 2017 01 03
Valstybės saugumo departamentui (VSD) nerimą kelia Švedijos žiniasklaidos koncerno „Modern Times Group“ (MTG) ketinimai parduoti verslą Baltijos šalyse, įskaitant TV3 televizijų grupę.
15. Valstybės pinigai – politikų ruporams
Mindaugas Jackevičius, Delfi.lt, 2017 01 02
Žiniasklaidą remiantis Spaudos, radijo ir televizijos rėmimo fondas parama apdalija ir leidinius, už kurių kyšo politikų ausys. Kol fondo vadovas Gintaras Songaila ginasi, kad jo vadovaujama įstaiga nėra seklių kontora, Žurnalistų sąjungos vadovas Dainius Radzevičius ragina kelti šį klausimą.

Tinklapio adresai: mediabv.eu
mediabv.lt | mediaclub.lt | ivaizdis.lt |
Į pagrindinį A.Lukašenka: dėl švedų „pliušinių meškiukų“ akcijos Lietuvai „maža nepasirodys“ Lenkijos URM leidinys „lietuvių okupacija“ Vilniaus krašte Laukiame papildymų su politikų citatomis ir anekdotais Pastebėjus netikslumus, siųskite pataisymus ar informacijąA.Lukašenka: dėl švedų „pliušinių meškiukų“ akcijos Lietuvai „maža nepasirodys“ Lenkijos URM leidinys „lietuvių okupacija“ Vilniaus krašte Laukiame papildymų su politikų citatomis ir anekdotais Pastebėjus netikslumus, siųskite pataisymus ar informacijąA.Lukašenka: dėl švedų „pliušinių meškiukų“ akcijos Lietuvai „maža nepasirodys“ Lenkijos URM leidinys „lietuvių okupacija“ Vilniaus krašte Laukiame papildymų su politikų citatomis ir anekdotais Pastebėjus netikslumus, siųskite pataisymus ar informacijąA.Lukašenka: dėl švedų „pliušinių meškiukų“ akcijos Lietuvai „maža nepasirodys“ Lenkijos URM leidinys „lietuvių okupacija“ Vilniaus krašte Laukiame papildymų su politikų citatomis ir anekdotais Pastebėjus netikslumus, siųskite pataisymus ar informacijąA.Lukašenka: dėl švedų „pliušinių meškiukų“ akcijos Lietuvai „maža nepasirodys“ Lenkijos URM leidinys „lietuvių okupacija“ Vilniaus krašte Laukiame papildymų su politikų citatomis ir anekdotais Pastebėjus netikslumus, siųskite pataisymus ar informacijąA.Lukašenka: dėl švedų „pliušinių meškiukų“ akcijos Lietuvai „maža nepasirodys“ Lenkijos URM leidinys „lietuvių okupacija“ Vilniaus krašte Laukiame papildymų su politikų citatomis ir anekdotais Pastebėjus netikslumus, siųskite pataisymus ar informaciją
© Baltijos media centras transportas | transporter | keliai ir tiltai | meridian | eLibrary.lt | fondas